REKOLEKCJE  WSPÓLNOTY RYBNICKIEJ

 

Dom Rekolekcyjny Karmelitów Bosych

 
  Wadowice  11 - 13.06.2021
 
 
 
 
 
 "Św. Józef - z przeczystym sercem"
 
 
 – to temat przewodni naszych wspólnotowych rekolekcji , które przeżywaliśmy w dniach od 11 do 13 czerwca 2021 roku w Domu Rekolekcyjnym Karmelitów Bosych w Wadowicach. Przewodniczył rekolekcjom nasz Asystent  – ojciec Włodzimierz Tochmański. 
 
  Konferencje głoszone przez Ojca wprowadzały nas w życie świętego Józefa. Jakie znaczenie dla nas i naszego życia ma dzisiej postać tego wielkiego świętego, jego życie, przykład pokory i służby, tego możemy dowiedziec się wysłuchując dołączonych do niniejszego artykułu plików audio.
 
 
 
 
Uczestnicy rekolekcji
 
 
  Rekolekcje przeżywaliśmy w Domu Rekolekcyjnym Karmelitów Bosych. Po przyjeździe i zakwaterowaniu Ojciec służył chętnym penitentom w sakramencie spowiedzi oraz miał czas na rozmowy duchowe z każdym, kto tego potrzebował.  
 
 Rekolekcje rozpoczęły się w piątek wieczorem konferencją ojca Asystenta. Po kolacji była sprawowana Eucharystia połączona z Nieszporami. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Kompleta oraz Apel Jasnogórski zakończyły pierwszy dzień naszego odnawiania duchowego.
 
 Sobota  rozpoczęła się Jutrznią i modlitwą własną w ciszy. Po śniadaniu był czas na indywidualną rozmowę z Ojcem.  Konferencja o. Włodzimierza oraz Msza święta wypełniły czas do obiadu.
    W trakcie Mszy św. przyrzeczenia definitywne złożyła Jadwiga od Dobrego Pasterza.
 
 
 
Moment przyrzeczeń definitywnych
 
 
 Po obiedzie mieliśmy możliwość indywidualnego zwiedzania Wadowic. Później następna konferencja ojca Włodzimierza.
 
 
 
 
 
 
 
 
 Na zdjęciach wspólnie spędzone chwile przy posiłkach
 
 
  Spotkaliśmy się znów razem na kolacji. Po niej modliliśmy się Nieszporami. Wieczorem dzieliliśmy się swoim przeżywaniem bycia w świeckim zakonie oraz naszymi oczekiwaniami na czas dalszego trwania w nim.
  Wstawienie Najświętszego Sakramentu, Kompleta, Apel Jasnogórski oraz całonocna indywidualna Adoracja Jezusa Eucharystycznego przedłużyły rekolekcyjne skupienie aż do Jutrzni w niedzielę.
 
  Po niedzielnym śniadaniu ojciec Włodzimierz wygłosił ostatnią już konferencję. Później już tylko uroczysta Eucharystia, wspólne podsumowanie konferencji i pora zakończyć nasze szóste już rekolekcje.  
  Wspólny obiad i ojcowskie błogosławieństwo naszego ojca Asystenta zakończyły tegoroczne rekolekcje. Czas wracać do naszych domów, do naszych rodzinnych, zawodowych i wspólnotowych spraw.  
   Niech słowo Boże, sakrament Eucharystii, nasza braterska więź oraz przemedytowanie treści rozważań rekolekcyjnych wydadzą obfity plon naszego uświęcenia. Bogu niech będą dzięki za ten wyjątkowy, darowany nam czas! Niech Maryja hojnie wynagrodzi ojcu Włodzimierzowi troskę o nasz duchowy wzrost!  Bóg zapłać!
 
 

Zapraszamy do wysłuchania Konferencji i homilii z opisanych rekolekcji:

 

Pliki zostaną dołączone w najbliższym czasie.

 
Joomla templates by a4joomla