REKOLEKCJE  WSPÓLNOTY RYBNICKIEJ

Dom Rekolekcyjny Rybnik - Chwałowice

 
  06 - 08.09.2019 
 
 
"ZAMIESZKIWANIA  BOGA  W  DUSZY"
 
 
 
 
 
 ZAMIESZKIWANIA BOGA W DUSZY
 
 – to temat przewodni naszych wspólnotowych rekolekcji , które przeżywaliśmy w dniach od 06 do 08 wrzesnia 2019 roku w Rybniku - Chwałowicach. Przewodniczył rekolekcjom nasz Asystent  – ojciec Włodzimierz Tochmański. 
   Temat rekolekcji nawiązywał do życia i dzieła świętej Elzbiety od Trójcy Świętej, ale również do dzieł ojców Koscioła oraz św.Teresy od Jezusa i Jana od Krzyża. Pozwolił nam lepiej poznać więżi łączące nas z Trójcą Przenajswiętszą.
 
 
 
 
  Rekolekcje przeżywaliśmy w Domu Parafialnym w Rybniku - Chwałowicach. Po przyjeździe i zakwaterowaniu Ojciec służył chętnym penitentom w sakramencie spowiedzi oraz miał czas na rozmowy duchowe z każdym, kto tego potrzebował.
 
 
 
 
 Rekolekcje rozpoczęły się w piątek wieczorem konferencją ojca Asystenta. Po kolacji była sprawowana Eucharystia połączona z Nieszporami. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Kompleta oraz Apel Jasnogórski zakończyły pierwszy dzień naszego odnawiania duchowego.
 
 Sobota  rozpoczęła się Jutrznią i modlitwą własną w ciszy. Po śniadaniu był czas na indywidualną rozmowę z Ojcem.  Konferencja o. Włodzimierza oraz Msza święta wypełniły czas do obiadu.
 
 
 
 
  W trakcie Mszy św. przyrzeczenia definitywne złożył Ryszard od Matki Boskiej i św. Jana Przekaza. Życzymy Mu wieru radości na karmelitańskiej drodze życia.
 
   Po południu była  następna konferencja ojca Włodzimierza.  
 
 
 
    Spotkaliśmy się znów razem na kolacji. Po niej modliliśmy się Nieszporami. Wieczorem dzieliliśmy się swoim przeżywaniem bycia we wspólnocie.
  Wstawienie Najświętszego Sakramentu, Kompleta, Apel Jasnogórski oraz całonocna indywidualna Adoracja Jezusa Eucharystycznego przedłużyły rekolekcyjne skupienie aż do Jutrzni w niedzielę.
 
  Po niedzielnym śniadaniu ojciec Włodzimierz wygłosił ostatnią już konferencję. Później już tylko uroczysta Eucharystia w intencji naszej wspólnoty, wspólne podsumowanie konferencji i pora zakończyć nasze wspólne piąte rekolekcje.
  
  Wspólny obiad i ojcowskie błogosławieństwo naszego ojca Asystenta zakończyły tegoroczne rekolekcje. Czas wracać do naszych domów, do naszych rodzinnych, zawodowych i wspólnotowych zadań. 
 
   Niech słowo Boże, sakrament Eucharystii, nasza braterska więź oraz przemedytowanie treści rozważań rekolekcyjnych wydadzą obfity plon naszego uświęcenia. Bogu niech będą dzięki za ten wyjątkowy, darowany nam czas! Ojcu Włodzimierzowi dziękujemy za troskę o nasz duchowy wzrost!  Bóg zapłać!
 
 

Zapraszamy do wysłuchania Konferencji i homilii z opisanych rekolekcji:

 

Konferencja 1

 

 

Konferencja 2

 

Konferencja 3

 

Konferencja 4

 

 

Homilia 1

 

 

Homilia 2

 

 

Homilia 3

 

 

Joomla templates by a4joomla