REKOLEKCJE  WSPÓLNOTY RYBNICKIEJ

 

Dom Rekolekcyjny "ELIANUM"

 
  CZERNA 25-27.05.2018 
 
 
"MODLITWA I ŻYCIE"
 
 
 
 
 
 MODLITWA  I  ŻYCIE
 
 – to temat przewodni naszych wspólnotowych rekolekcji , które przeżywaliśmy w dniach od 25 do 27 maja 2018 roku w Domu Rekolekcyjnym "Elianum" w Czernej. Przewodniczył rekolekcjom nasz Asystent  – ojciec Włodzimierz Tochmański. 
 
  Konferencje głoszone przez Ojca wprowadzały nas w głębię modlitwy, którą powinien być przesiąknięty każdy moment naszego życia. Z drugiej strony modlitwa nie powinna byc celem samym w sobie, ale płynnie przenikać nasze dni i noce, towarzyszyć nam w chwilach radosnych i trudnych, w samotności i w życiu rodzinnym, w czasie naszej pracy i odpoczynku. Jak wyważyć czas dnia codziennego, gdzie szukać siły i motywacji, jak dzielić się z naszym otoczeniem chwilami naszego otwarcia na Boga, tego możemy dowiedziec się wysłuchując dołączonych do niniejszego artykułu plików audio.
 
 
 
 
  Rekolekcje przeżywaliśmy w domu rekolekcyjnym Świeckiego Instytutu Karmelitańskiego "ELIANUM". Po przyjeździe i zakwaterowaniu Ojciec służył chętnym penitentom w sakramencie spowiedzi oraz miał czas na rozmowy duchowe z każdym, kto tego potrzebował.
 
 
 
 
 Rekolekcje rozpoczęły się w piątek wieczorem konferencją ojca Asystenta. Po kolacji była sprawowana Eucharystia połączona z Nieszporami. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Kompleta oraz Apel Jasnogórski zakończyły pierwszy dzień naszego odnawiania duchowego.
 
 Sobota  rozpoczęła się Jutrznią i modlitwą własną w ciszy. Po śniadaniu był czas na indywidualną rozmowę z Ojcem.  Konferencja o. Włodzimierza oraz Msza święta wypełniły czas do obiadu.
 
 
 
 
  W trakcie Mszy św. przyrzeczenia czasowe złożyła Jadwiga od Dobrego Pasterza, a do wspólnoty zostały przyjęte Krystyna od Krzyża i Aleksandra od Świętej Rodziny.
 
 
 
 
 O godzinie 15.00 idąc Drogą Krzyżową pomiędzy stacjami znajdującymi się na zboczu nad klasztorem ojców karmelitów rozważaliśmy mękę naszego Zbawiciela. Później następna konferencja ojca Włodzimierza.
 
 
 
 
 
 
 
 Spotkaliśmy się znów razem na kolacji. Po niej modliliśmy się Nieszporami. Wieczorem dzieliliśmy się swoim przeżywaniem bycia we wspólnocie oraz naszymi oczekiwaniami na czas dalszego trwania w niej.
  Wstawienie Najświętszego Sakramentu, Kompleta, Apel Jasnogórski oraz całonocna indywidualna Adoracja Jezusa Eucharystycznego przedłużyły rekolekcyjne skupienie aż do Jutrzni w niedzielę.
 
  Po niedzielnym śniadaniu ojciec Włodzimierz wygłosił ostatnią już konferencję. Później już tylko uroczysta Eucharystia, wspólne podsumowanie konferencji i pora zakończyć nasze czwarte już rekolekcje.
  
  Wspólny obiad i ojcowskie błogosławieństwo naszego ojca Asystenta zakończyły tegoroczne rekolekcje. Czas wracać do naszych domów, do naszych rodzinnych, zawodowych i wspólnotowych zadań. 
 
   Niech słowo Boże, sakrament Eucharystii, nasza braterska więź oraz przemedytowanie treści rozważań rekolekcyjnych wydadzą obfity plon naszego uświęcenia. Bogu niech będą dzięki za ten wyjątkowy, darowany nam czas! Niech Maryja hojnie wynagrodzi ojcu Włodzimierzowi troskę o nasz duchowy wzrost!  Bóg zapłać!
 
 

Zapraszamy do wysłuchania Konferencji i homilii z opisanych rekolekcji:

 

Konferencja 1

 

 

Konferencja 2

 

 

Konferencja 3

 

 

Konferencja 4

 

 

Homilia 2

 

 

Homilia 3

 

 
 
Joomla templates by a4joomla