Rekolekcje naszej wspólnoty OCDS
 
Rybnik 12 - 14.06.2015r
 
 
 
 
  W dniach od 12 do 14 czerwca wspólnota nasza przeżywała w Chwałowicach swoje rekolekcje. Tematem przewodnim było
 
Żyć w duchu rad ewangelicznych dzisiaj
 
 
 
 
  Rozpoczęliśmy je w piątek po południu, w liturgiczną Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, od konferencji naszego o. Asystenta Włodzimierza Tochmańskiego. Potem kolacja , Msza święta połączona z nieszporami i wieczór poezji autorstwa członków naszej wspólnoty. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski oraz kompleta zakończyły modlitewną cześć dnia, bo serdeczne rozmowy prowadzone w pokojach przeciągnęły się do późnych godzin wieczornych.
 
 
  Sobota 13.06 - wspomnienie Niepokalanego Serca NMP i zarazem dzień objawień Fatimskich - rozpoczęliśmy od godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i jutrzni. Po śniadaniu kolejna konferencja o. Włodzimierza wprowadziła nas w głęboko duchowy sens błogosławieństw Jezusa z kazania na górze.
 
 
 
Przyrzeczenia definitywne składa Mariusz od Bożej Opatrzności
 
 
 
  Podczas Eucharystii nasz brat Mariusz Bożko złożył definitywne przyrzeczenia, a jego żona Dorota Bożko oraz Jolanta Markiewicz i Teresa Borowska zostały przyjęte do naszej wspólnoty. Po obiedzie - czas na duchową rozmowę z Ojcem.
 
 
Przyjęcie Teresy od Miłosierdzia Bożego
 
 
 
Przyjęcie Jolanty od Krzyża Chrystusowego
 
 
 
 
 
Przyjęcie Doroty od św. Józefa
 
  W kaplicy spotkaliśmy się wspólnie o 15.00 na modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwie wewnętrznej do tekstu Ewangelii z dnia. Przed kolacją była możliwość zobaczenia 2 filmów o Nicku Vujicicu - człowieku pełnym zapału ewangelizacyjnego mimo kalectwa - braku rąk i nóg. Po kolacji - pogodny wieczór. Każdy z nas mógł ubogacić wspólnotę opowieścią o swojej drodze do Świeckiego Karmelu.
 Wieczorem wystawienie Jezusa Eucharystycznego, Apel Jasnogórski, kompleta a potem wspaniała noc Adoracji Eucharystycznej. Każdy, kto chciał i mógł, pozostawał sam na sam z Bogiem pod postacią Świętej Hostii.  
 
  Niedziela kończąca nasze rekolekcje rozpoczęła się jutrznią, po śniadaniu - kolejna konferencją o.Włodzimierza.
  
   Uroczysta Eucharystia sprawowana była w intencji jubilata naszego Ojca Asystenta, który świętował 25 lat swojego kapłaństwa. Dziękowaliśmy Bogu za dar Jego powołania, za serce, które ochoczo ofiaruje nam - członkom Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych. Te Deum Laudamus , a po Mszy świętej- Flos Carmeli, łączyło się z naszym wzruszeniem.
 
 Bogu niech będą dzięki za błogosławiony czas naszej rekolekcyjnej odnowy!
 
 

Zapraszamy do wysłuchania Konferencji i homilii z opisanych rekolekcji:

 

Konferencja 1

 

 

Konferencja 2

 

 

Konferencja 3

 

 

Konferencja 4

 

 

Homilia 2

 

 

Homilia 3

 

 

 
Joomla templates by a4joomla